Фільми

ВІДКРИТИЙ УРОК / OPEN LESSON

ВІДКРИТИЙ УРОК14 хв.
Автор і режисер: Наталія Машталер
Оператор: Олександр Машталер
Режисер монтажу: Олександр Бузько

Країна чекала і боялася Євро-2012. Готувалася як могла і як розуміла.
Але чи стане уроком для України те, що відбувалося в літні дні 2012 року?
 

З ДАХУ / FROM THE ROOF

ІЗ ПТАШИНОГО ПОЛЬОТУ11 хв.
Автор сценарію і режисер: Тетяна Харченко
Оператор: Іван Любиш-Кірдей
Режисер монтажу: Олександр Бузько

«З даху», з вітру, з польоту голубів, попід важкими дротами й іржавими телеантеннами.
Ця короткомтражка – 10 хвилинна замальовка – з даху київської висотки.
Киянин Павло Зуб′юк дивиться на своє місто звідси. Тут він читає друзям вірші і п′є вечірню каву. «З даху» видно Олімпійський стадіон, фанатів «Євро», патрульні гелікоптери, міліцію і дворових котів. Звідси видно інакший Київ. Звідси і саме «Євро» чуєтьсяф і бачиться інакше.
 

ЗОСЯ ТА ЗАПАРА

ЗОСЯ ТА ЗАПАРА15 хв.
Автори: Аліса Коваленко, Любов Дуракова
Режисери: Аліса Коваленко, Любов Дуракова
Оператор: Марина Ляпіна
Режисер монтажу: Олександр Бузько

Героїня фільму Ірина – в минулому професійна футболістка, відома як Зося, тепер миє машини. На фінал Євро-2012 вона збирається вирватися з Запоріжжя. Там Зося хоче зустрітися з давньою футбольною подругою Запарою, аби разом повболівати та згадати молодість. Очікуючи Запару, вона опиняється у вирі фанатів зі всього світу…
 

КРОК ДО СВЯТА / A STEP TO EVENT

КРОК ДО СВЯТА14 хв.
Автор і режисер: Поліна Кельм
Оператор: Діана Оліфірова, Руслан Гірін
Режисер монтажу: Олександр Бузько

В самому центрі Києва, в самому старому театрі Києва, театрі оперети, працює останній, сорок третій сезон, костюмерша - Діна Степанівна. Вона багато бачила на своєму віку, ще більше бачив театр. А позаду театру спокійно стояв стадіон. Та ось настав час, і стадіон прокинувся. В країну прийшло велике свято – свято футболу. Що робити театру, Діні Степановні, аби вижити в буремному спортивному житті сьогодення... Залишається одне – почати грати в футбол!
 

МЕТАЛОБРУХТ / SСRAP METAL

МЕТАЛОБРУХТ АБО СІЛЬСКІ ПРИГОДИ АЛІХАНДРО 12 хв.
Автор і режисер: Дмитро Глухенький
Оператор: Дмитро Глухенький
Режисер монтажу: Олександр Бузько

Там, де закінчується географія і здоровий глузд, є місце для нього. Це історія про людину, в якої є все. Це зовсім не те, що звикли уявляти собі продукти сучасної системи цінностей. Їснуючи на межі мороку алкоголізму і просвітлення, Фенік таки знайшов свою нішу. Хвилює лиш те, що скоро закінчиться металобрухт.
 

ОЧЕВИДЕЦЬ / EYEWITNESS

ОЧЕВИДЕЦЬ11 хв.
Автор і режисер: Іван Зотіков
Оператор: Іван Зотіков
Режисер монтажу: Антон Цюпко

Історія стадіону в період, коли він був ринком, розказана людиною, яка була безпосереднім учасником тих подій. Його зворушливий і допитливий погляд на минулий, пережитий ним час – на 90-ті роки.
 

ПІСЛЯ ДОЩУ / AFTER RAIN

ПІСЛЯ ДОЩУ12 хв.
Автор і режисер: Наталія Красильникова
Оператор: Руслан Гірін
Режисер монтажу: Олександр Бузько

На час проведення Євро-2012 Хрещатик перетворено на головну фан-зону країни. Готуються до напливу відвідувачів і мешканці наметового містечка, що вже понад 300 днів займає певну частину Крещатику. Отже і в дощ і вітер, в мороз і в літню спеку стоять намети посеред самісінького центру міста, і сидять у них люди. Старі й молоді сидять за ідею, в якій намагаються переконати усіх перехожих. Та наш фільм не про політику, а про місто в місті, бо люди залишаються людьми у будь-якій ситуації.
 

ПО КОЛУ / FULL-CIRCLE

ПО КОЛУ12 хв.
Автор і режисер: Андрій Литвиненко
Оператор: Володимир Усик
Режисер монтажу: Олександр Бузько

Валерій – вуличний музикант, який приїхав до Києва під час Євро-2012. Він вирішив грати у міській електричці, яку запустили до чемпіонату. Це білосніжний поїзд, який прикрашений логотипами та символікою наймасштабнішого спортивного свята. Але люди, які їздять у електричці, заклопотані проблемами, від яких деякі просто божеволюють у нас на очах. Музикант стає для них можливістю відволіктись від буденності, відчути себе більше щасливими або ще більш роздратуватись.
 

ПРАДІД / GREAT-GRANDFATHER

Прадід8 хв.
Режисер: Іван Зотіков
Оператор: Іван Зотиков
Режисер монтажу: Антон Цюпко

Фільм-роздум автора про свого прадіда та його долю, яка перегукується з історією НСК «Олімпійський» періоду 40-х років ХХ століття.
 

ФАНЗОНА / FANSONE

Фанзона11 хв.
Автор і режисер: Дмитро Коновалов
Оператор: Дмитро Коновалов
Режисер монтажу: Олександр Бузько

Це історія про те, як в звичне, трохи сонне життя мешканця Харківського зоопарку - тхора Фреда увірвався чемпіонат Євро 2012. Щодня Фреда привозили у фанзону і ставили перед ним дві миски зі смачною їжею. Але, як тількі він намагався щось скоштувати… його тут же підіймали у повітря, а усі навкруги голосно кричали… ФРЕД!
Фільм про суперзірку Харківської фанзоны – Фреда тхора – віщуна результатів футбольних матчів.