Поза Євро

ПОЗА ЄВРО/ POZA EURO / BEYOND EURO

Українсько – польський молодіжний документальний кіноальманах - лабораторія – є розвитком багаторічної співпраці Української майстерні документального кіно із міжнародною Академією Dragon Forum (Польща).

З кількох режисерських версій, кількох історій складатиметься загальна мозаїка сучасного українського та польського суспільства.

Як знаковий, часовий привід для творчого спостереження і образного тлумачення життя використовується Футбольний чемпіонат «Євро 2012». Проте, кіно не про футбол – його відзнімуть усі телеканали, а про сучасне життя у зв'язку із цією історичною подією. Предметом нашого інтересу є те, що відбувається за межами основного видовища. Що залишиться, коли роз’їдуться вболівальки та гравці? Ситуація чемпіонату дає можливість створення щільної, концентрованої дії.
Учасниками проекту – авторами та режисерами можуть стати як зрілі майстри так і молоді студенти, що пройшли конкурс на кращу заявку.

Представлені документальні історії повинні мати чітку драматургічну конструкцію. Це можуть бути своєрідні метафори – можливо шокуючі і несподівані, які змусять глядачів і замислитися, і посміхнутися. Ми маємо показати сучасну країну в той час, коли за нею спостерігатиме весь світ.

Для цього потрібен серйозний етап розробки, в якому молоді режисери зможуть скористатися консультаціями досвідчених колег та видатних майстрів документального кіно України та Польщі, які мають бути артистичними опікунами Проекту.
Усім проектом в цілому опікуються художні керівники, видатні документалісти: з Польщі - Яцек Блавут, Дорота Рошковська, від України – Олександр Балагура, Сергій Буковський.
До того ж, на усіх етапах виробництва молодь має працювати поряд із досвідченими операторами, режисерами монтажу, звукооператорами.
Особливість проекту у тому, що він містить дві складові.

Власне, виробництво фільмів та творча лабораторія, яка має складатися із польсько-українських майстерень: з розвитку проекту, сценарної майстерності виробництва та пост-продакшен.
Метою нашого проекту є навчання молодих кінематографістів, творча співпраця із досвідченими видатними майстрами під час створення засобами авторського документального кіно художнього образу світу навколо нас.

Співпраця з майстрами та молодими польськими колегами, зустрічі із однолітками-глядачами – все це дозволить молодим митцям розкритися, відчути свої можливості, повірити в себе.
Ми впевнені, що цей проект є реальним кроком для зближення молодих митців із наших країн.

Сподіваємося, що вже в найближчому часі Українська та світова документалістика познайомиться із новими цікавими іменами.
Результатом проекту мають бути:

Спільний документальний фільм, який створено із кращих український та польських новел в версіях 60 хв. та 120 хв.
документальний фільм, який створено із новел українських учасників – 65 хв.
До того ж, кожен фільм альмаху може бути представлено окремо, як самостіний твір, що є особливо актуально для представлення фільмів на фестивалях та для подальшої кар’єри молодих митців.

Разом очікується:
11 українських короткометражних фільмів тривалістю 3 - 10 хвилин;
6 польських короткометражних фільмів тривалістю 3 - 10 хвилин.