Міжнародна майстерня документального кіно (IDW) була заснована у травні 2004 року з метою допомоги незалежним документалістам України дізнатися про ринок документального фільму, знайти майбутніх продюсерів і інвесторів. А також познайомити із правилами міжнародної ко-продукції документального кіно.

 

Учасниками майстерні були відтепер відомі вже кінематографісти:  Максим Сурков, Валентин Васянович, Максим Васянович, Ганна Яровенко, Марина Кондратьєва, Оксана Чепелик, Анна Палєнчук, Роман Бондарчук, Дар’я Аверченко, Ольга Самолевська.

 

Результатами цієї діяльності стала поява багатьох фільмів у міжнародній копродукції за участі молодих кінематографістів України, у тому числі «Мама померла в суботу на кухні», реж. Максим Васянович, «Я пам’ятник собі», реж. Дмитро Тяжлов, «Королева Саксофону» Олена Фетісова, «Позитив», реж. Поліна

 

Кельм, «Сестра Zo» реж. Аліса Коваленко, Любов Дуракова, «Красна Маланка», реж. Дмитро Сухоліткий-Собчук, «У відриві» реж. Сергій Волков та інші.

Банер

МОЛОДІ ПРО УКРАЇНУ


Запрошуємо молодих українських кінематографістів до участі в майстер-класах документального кіно.

В Україні стартує кіноосвітній проект, що має на меті посприяти молодим митцям створити авторські документальні фільми.
У рамках циклу зустрічей і майстер-класів у Польщі та Україні досвідчені польські документалісти Яцек Блавут, Мирослав Дембинський, Яцек Пйотр Блавут, а також Марцель Лозинський, Яцек Петрицький, Павел Лозинський, Войцех Старонь та інші допоможуть учасникам у роботі над оригінальними документальними фільмами.
Під творчим керівництвом наставників учасники працюватимуть над своїми проектами від появи задуму до відеодокументації, створення трейлера і підготовки професійного сценарію.

Насамкінець молоді кінематографісти візьмуть участь у пітчингу в Варшаві, де особисто представлять свої роботи редакторам телебачення та іншим потенційним спонсорам і представникам кіноіндустрії.

Освітня програма триватиме з вересня до грудня 2016 року і передбачає три зустрічі в Україні та одну в Польщі, а також самостійну роботу учасників протягом усього часу.

Завершальним стане етап девелопменту (розвитку проектів документальних фільмів), але навіть по його закінченні ми не покинемо наших студентів. Ми докладемо максимум зусиль, аби якомога більше проектів було реалізовано, щоб були створені фільми, які презентуватимуть образ сучасної України.

Участь в проекті безкоштовна.

Організатори оплачують також витрати на проїзд та перебування учасників у Варшаві.


Заявку і додаткові матеріали надсилати за адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Кінцевий термін прийому заявок – 15 вересня 2016 р.

Оголошення учасників – 20 вересня 2016 р.


Графік майстер-класів

23 - 30 вересня / Київ, Одеса, Харків та Львів
Перша зустріч, вибір найцікавіших проектів для подальшої роботи

22 – 26 жовтня / Київ.
Робота над сценаріями

25 – 29 листопада / Київ.
Робота над трейлерами

10 – 14 грудня / Варшава.
Консультації, підготовка до пітчингу. Пітчинг


Проект реалізує Фундація «Документ і Світ» (Doc'n'World Foundation), яка раніше влаштовувала кіно- й освітні програми в Україні, такі як: «Київ від світанку до заходу сонця» (2011, подробиці на сайті www.docworld.pl) і «Молоді про молодих» (2014, подробиці на сайті www.mom.org.pl), в результаті яких були створені фільми-призери багатьох міжнародних кінофестивалів, такі як «Аліса в Країні війни» (подробиці на сайті www.alisa.org.pl ), «Коли цей вітер вщухне» (подробиці на сайті www.windstop.pl), «Піано». Їхнім продовженням стане проект «Молоді про Україну» (подробиці на сайті www.youngukraine.eu).

Організаційним партнером проекту в Україні є Міжнародна майстерня документального кіно (IDW www.idw.in.ua), якою опікується громадська організація «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв» – співзасновник та співорганізатор Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA (www.docudays.org.ua). Серед попередніх проектів IDW: майстер-класи документального кіно 2004-2010, українсько-польський альманах-лабораторія «Поза Євро» 2011-2012, лабораторія драматургії документального кіно Storytelling Doc Lab 2013, українське видання книги Я. Блавута «Герой у документальному кіно» 2016.

Представник в Україні – Геннадій Кофман ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду )


ПАРТНЕРИ ПРОЕКТУ

Польські партнери:

- TVP
- Кіностудія Everest у Лодзі

Українські партнери:

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер